11. března 2017

DÍVKA VE VLAKU

Ahoj, rozhodla jsem se, že napíši další recenzi. Tentokrát na knihu Dívka ve vlaku. Tuto knihu napsala autorka Paula Howkins. 
Kniha vypráví  příběh o Rachel, která každé ráno dojíždí za prací do Londýna. Každý den projíždí kolem svého bývalého domečku, ve kterém bydlela se svým bývalým mužem. Ráno, někdy i odpoledne zastavuje vlak u sousedního domku a Rachel se naskytá příležitost nahlédnout do soukromí mladého páru, který bydlí nedaleko jejího bývalého domu. Jelikož tu to ženu a muže nezná, pojmenuje si je a začne si vymýšlet jejich příběh. Jednoho ráno Rachel zjistí, že se Jess tak si pojmenovala ženu, která bydlí v domku, u kterého zastavuje vlak, pohřešuje. Snaží se přijít nato kdo,  jak a proč jí zabil. Jak tato kniha skončí, si budete muset přečíst sami. 

Tuto knihu jsem nečetla v papírové formě, ale četla jsem ji v elektronické. Podle mě to není žádný velký rozdíl, v jaké formě knihu čtete.  Začala jsem ji číst, hlavně kvůli tomu, že mi ji doporučila kamarádka, a  ta mi řekla, že se jí líbila, tak jsem si jí taky přečetla. Když jsem tuto knihu začala číst, už od začátku jsem věděla, že mě nebude bavit. Je možné, že mě nebavila kvůli tomu, že nemám ráda detektivní knihy, ale obecně mě nijak nezaujala. V nějakých úsecích se mi nelíbilo, jak se Rachel chová. Místo aby se přiznala své kamarádce, že přišla o práci, tak celý problém řeší pitím alkoholu. Také se mi nelíbilo jak se zachovala Magan, že se nesvěřila svému manželovi o své minulosti a zatajovala před ním různé důležité informace, které by partneři mezi sebou měli vědět. Pak tu je Anna. Chápu, že musí být strašné, když máte svůj život, a neustále se Vám do něj plete bývalá manželka vašeho manžela. Ale přišlo mi dost přehnané, když Anna potkala Rachel na ulici a začala hned panikařit a utíkat domů. Ale abych jenom nekritizovala. Na konci této knihy se mi naopak líbilo, jak se Anna a Rachle zachovali.


Takže jak jsem řekla, kniha se mi nijak zvlášť nelíbila, a nijak mě ani nezaujala. Ale pokud máte rádi detektivní knihy tak Vám ji můžu doporučit.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This

0 komentářů:

Okomentovat